Історія та сучасність

Швейцарія — туристичний та діловий центр Європи


  • Фрагменти з історії
На сьогодні Швейцарія — це яскравий приклад стабільності та високого рівня життя. Однак це було не завжди так. Ще з часів Стародавнього Риму інші країни намагалися приєднати альпійські долини до своїх володінь, особливо коли ці долини виявилися на перетині важливих транспортних шляхів Північної Європи з Італією та Західної Європи зі східними землями.
Датою створення Швейцарської Конфедерації вважають 1291 рік, коли три громади з долин центральних Альп, відстоюючи незалежність від Габсбургів, уклали союз для забезпечення «вічної взаємної допомоги».

  • Чотири офіційні мови Швейцарії: спадщина римської та німецької міграції
Історично склалося так, що майже вся територія сучасної Швейцарії була окупована римлянами, тому зовсім не дивно, що італійська вважається першою офіційною мовою. У V сторіччі більшість сучасних територій знаходилася під владою німецьких племен: алеманнів та бургундів. Алеманнам вдалося зберегли свою мову, яка трансформувався у так звану «швейцарську німецьку», а бургунди навпаки — прийняли латинь у вигляді французької мови. До офіційної мови також відноситься ретороманська мова, яка є сумішшю латинської, французької та італійської мови. Однак ця мова поширена лише в гірському регіоні Граубюнден.

  • Швейцарський нейтралітет і армійський ніж

Як відомо, нейтралітет є найважливішим принципом зовнішньої політики Швейцарії, який вона підтримує, починаючи ще з 1516 р. На жаль, офіційно його визнали лише у 1815 р. Саме тоді Європейські країни вперше прийняли той факт, що Швейцарія бажала уникнути участі у будь-яких військових конфліктах.

Як результат, завдяки своїй нейтральності країна досить добре пережила період двох світових воєн, не приєднуючись до сторін конфлікту. Однак це не заважає Швейцарії проводити гуманітарну діяльність у військових і конфліктних ситуаціях.


  • Туристична Швейцарія

Сучасна туристична Швейцарія — Мекка для мандрівників, туристів та відпочиваючих з різних куточків світу. Комфортный відпочинок та насичена ексурсійна програма гарантовані усім, хто завітає до Швейцарії.

Особливої уваги заслуговує регіон Женевського озера, який називають Швейцарської Рів’єрою. Уздовж його берегів простяглася мальовнича дорога, що вабить мандрівників відправитися у мандрівку сусідніми містечками. Незлічена кількість історичних пам’яток, незрівняна архітектура, дивовижний клімат та кришталево чисте повітря не залишить нікого байдужим!

У мальовничій затоці Женевського озера, «обличчям» до незворушних альпійських вершин розкинулося місто Монтре. Завдяки винятково м’якому клімату його називають столицею «швейцарської Рив’єри». Пальми, пінії й кипариси — справжні символи Середземномор’я — можна побачити на набережній альпійського міста.


Багато дивних місць об’єднує навколо себе Женевське озеро. А ще Женева — це впершу чергу інтернаціональне «серце» Європи. Тут розташована штаб-квартира ООН, Міжнародний Червоний Хрест та безліч інших провідних міжнародних організацій.

mountains_1
 Перше, що спадає на думку, коли мова заходить про Швейцарію — це чудові сири, справжній шоколад, точний час, армійські ножі та гірськолижні курорти. І, звичайно, найстабільніша в світі банківська система.

 6c093dbb77e4f24a21f15048bca95297
Зелені береги облямовані парками, виноградниками, милими серцю старовинними містечками, пасторальними селами, мальовничими ансамблями палаців, готелів, спа-центрів, косметологічних клінік, міжнародних шкіл

 

Chateau-de-Chillon-s

2
«Ескалада» (від фр. «escalade» — наступ, штурм) – назва історичної битви,  яка відбулася в ніч  з 11 на 12 грудня 1602 року, у результаті якої  Женева була відбита від військ герцога Савойї Карла-Емануїла I.

...

1

В наш час армія Швейцарії, як і раніше, складається переважно з чоловіків, які зобов’язані тримати військове спорядження у себе вдома, в тому числі і швейцарський армійський ніж.

1fb322ed680f5a7e69b2ff2825edf385


 

 

 

Повернутись на головну сторінку >>>